ניקוי שתן משטיחים

ניקוי שתן משטיחים

בשטיחים שלנו ישנם כל מיני כתמים שעשויים להיווצר בשל מזון שנשפך, שתייה ועוד, הכתמים הקשים ביותר לניקוי הינם ניקוי שתן משטיחים, אשר לרוב נוצרים מחיות המחמד. יש להתגבר על הקושי, במיוחד כאשר השתן הוא עדיין טרי, אך לא תמיד אנו נמצאים בבית ותאונות אלה קורות וככל שהזמן עובר יותר, כך ישנה בעיה להסיר את הכתם והגרוע מכל, הינו ריח השתן שמתחיל להתפזר בבית. יש לבצע את הניקוי בצורה נכונה. אחד מהמרכיבים העיקריים של השתן, הינו החומצה של השתן שמתגבשת לגבישים הנקראים מלחים בשתן וזהו למעשה הריח החריף של השתן.

לספוג מיד את השתן מהשטיח בדרכים הבאות

כל דחייה של ניקוי שתן משטיחים, עשויה רק להחריף את הבעיה וככל שנוזל השתן יהיה זמן רב יותר על השטיח הוא פשוט יחדור לסיבי השטיח. יש לספוג מיד את השתן באמצעות נייר סופג ולספוג באופן נקודתי את השתן, מבלי למרוח אותו לאזורים שבהם השתן לא הגיע לשטיח. לאחר הספיגה, יש לקרצף את השטיח באמצעות שמפו שטיחים מיוחד שיתאים לניקוי ספציפי זה. יש להיזהר מנוזל ניקוי שטיחים אשר מכיל אמוניה, היות והאמוניה מצויה בשתן וחיית המחמד שלכם עשויה להריח את החומר ולחזור לעשות את צרכיה בדיוק באותו המקום על השטיח. לאחר הניקוי, יש לכסות את השטיח בנייר אלומיניום, או לתלות את השטיח לייבוש באוויר הצח ובשמש.

עזרה ראשונה באמצעות חומרי ניקוי ביתיים להפגת ריח השתן מהשטיח

יש להשתמש בחומץ וסודה לשתייה, על מנת להיפטר מיד מריח השתן מהשטיח. שימוש בחומץ לבן, יסיר את הריח של השתן. יש לערבב מים וחומץ במידה שווה ולרסס על הכתם עצמו. השאירו את החומץ והמים, למשך כמה דקות ונגבו באמצעות נייר סופג. המטרה של השימוש בחומץ ביתי לבן, הינה להבטיח, כי האמוניה הנמצאת בשתן תתפוגג. יש לפזר אבקת סודה לשתייה על מקום הכתם לאחר הספיגה במגבות נייר סופגות כאשר הסודה לשתייה ידועה כחומר יעיל שמעלים ריחות רעים. לאחר שעה, יש לשאוב את אבקת הסודה לשתייה באמצעות שואב אבק.

הריח לא נעלם מהשטיח לאחר הניקוי? – מה עושים?

במידה והשתמשתם בכל הדרכים המקובלות עבור ניקוי שתן משטיחים, והריח עדיין נשאר, יש לפנות לחברה המתמחה בניקוי וחיטוי יסודי של שטיחים. מדובר על תהליך עיקור וחיטוי ,שרק חברות מקצועיות המתמחות בכל סוגי השטיחים יכולות לבצע באמצעות טכניקות וחומרי ניקוי ייעודיים שאין להשיג או שאי אפשר לבצע את החיטוי המקצועי בעצמכם. יש לציין, כי ניקוי עצמי, לא יסיר את החיידקים והבקטריות הנמצאים בשטיחים, מה שמהווה אף סכנה בריאותית לבני הבית. ישנם חומרי ניקוי כימיים ואורגניים, אשר עושים את העבודה והליך זה, אף מונע את התרבותם בהמשך.

נטרול ריחות שתן מהשטיח באופן יסודי ומקצועי

אחד מהכתמים הקשים ביותר לניקוי מהשטיח הינו ללא ספק כתמי שתן, בשל ריחם הרע וחדירת השתן לסיבי השטיח. ניקוי שתן משטיחים, חייב להתבצע באמצעות חברה המתמחה בהסרת כל סוגי הכתמים, נטרול הריחות מהשטיח וחיטויו. חברת care carpet הינה אחת החברות המוכרות לניקוי שטיחים מקצועי. לחברה מפעל לניקוי ותיקון שטיחים הנמצא בראש העין. נציג החברה יגיע אל ביתכם, ייקח את השטיח למפעל, השטיח ינוקה ואם יש צורך בתיקון אמנותי הוא יתבצע באישורכם, כאשר נודיע לכם בדבר הצעת מחיר. לחברה לקוחות וותיקים המלווים אותה מזה שנים.

מדריכים נוספים באתר