איך לנקות שטיחים

איך לנקות שטיחים

כל מי שמעוניין לקשט את ביתו בשטיחים  יפים בעלי מראה חם, עליו לדעת כי יש לתחזק את השטיחים ולבצע בהם ניקוי נכון, למען מראה רענן ונקי וכן התחושה בבית תהיה נעימה יותר. תחזוקה של שטיחים אינה מצריכה מאמץ מיותר וניתן לנקות את השטיחים מאבק ולכלוך  באמצעות שואב אבק חזק. יש לציין כי שואב האבק, שואב שיער, חול ואבק מהשטיח אך אינו מנקה כתמים אשר כבר חדרו לשטיח. בתים, אשר יש בהם ילדים קטנים ובעלי חיים, יצטרכו לבצע ניקוי שטיחים מספר פעמים רב יותר מאלה שאין להם בעלי חיים או ילדים קטנים אשר נוטים ללכלך את השטיחים והבית בכלל. השאלה היא איך לנקות שטיחים? במאמר זה,  אנחה אתכם בשלבים השונים של ניקוי השטיח בביתכם.

על מנת לנקות היטב את השטיח, יש לשאוב אותו כאמור ולאחר מכן להבחין סוג הכתמים, היות וישנם מספר רב של כתמים אם כתמי שמן, מיץ, או בוץ. תחילה, יש להסיר את הכתם או לפחות לנסות להסירו באמצעות מטלית לחה. יש לציין, כי ככל שתנקו את הכתם שהוא רק נוצר בשטיח, כך יהיו לו סיכויים טובים יותר להתנקות. כתמים שכבר חדרו לסיבי השטיח, קשה יהיה להסירם ואז, יש להזמין חברת ניקוי שטיחים, במידה ואינכם יודעים איך לנקות שטיחיםאו שכבר צריך ידיים מיומנות עם חומרים ומכונות שתפקידן לנקות את השטיחים באופן מקצועי.

הסרת כתמים נקודתיים מהשטיח

אם ישנם כתמים נקודתיים על השטיח, יש להסיר אותם באמצעות שילוב של שמפו ומים כף שמפו על חצי כוס מים ולהשתמש עם מטלית לבנה ונקייה שתהיה עשויה מכותנה. שפשפו את הכתם כלפי פנים ובעדינות, הימנעו משימוש בכוח על השטיח על מנת לא הרוס את סיבי השטיח ולגרום לו להתרחב. יש לשטוף את האזור שבו ניקיתם את הכתם בעזרת מים קרים ולספוג את המים באמצעות נייר סופג. על מנת לשמור על הצורה הטבעית של השטיח, הברישו את השטיח באמצעות מברשת עדינה וודאו כי הסיבים פונים כלפי מעלה. את השטיח יש לשאוב פחות אחת לשבוע ולנער אותו אחת לחצי שנה. יש לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי, אחת לשנה וכך תוכלו לשמור  עליו נקי למשך שנים.

שימוש עם חומרים ביתיים ויעילים לניקוי שטיחים

אם תשאלו אדם מנוסה איך לנקות שטיחים בניקוי ביתי, הוא בטח יזכיר לכם שחומץ זה אחד התכשירים הביתיים שניתן באמצעותו לנקות שטיחים. יש לערבב חומץ יחד עם כוס מים כאשר היחס הוא חצי חומץ וחצי מים ובעזרת מטלית לשפשף בעדינות. לחומץ יש תכונות ניקוי מעולות ורבים משתמשים בו. יש שמערבבים סודה לשתייה יחד עם חומץ, מה שפועל טוב יותר על כתמים עקשניים. אנו בחברת Care carpet, מנקים ביסודיות ובמקצועיות את השטיחים שלכם, כאשר אנו בודקים היטב, איזה סוג של סיבים קיים בשטיחים ומתאימים את חומרי הניקוי היעילים. אנו אף מעניקים אחריות על הניקיון שלנו ויש לנו אף מחלקת תיקון אמנותי של שטיחים. הצוותים שלנו מגיעים לכל אזור המרכז ואנו אף משרתים לקוחות מהמגזר העסקי והמוסדי.

מאמרים נוספים מעניינים באתר

השאר תגובה

Your email address will not be published.