הסרת אבק משטיחים

הסרת אבק משטיחים

גם אם יש לכם שטיח סינטטי או מסיבים טבעיים כגון צמר או משי, יש לבצע בו תחזוקה שוטפת ונכונה על מנת לשמור אותו נקי ורענן למשך שנים. יש לשאוב את השטיח לפחות אחת לשבוע ואחת לשלושה חודשים, יש להפוך אותו ולשאוב את השטיח כאשר הוא הפוך. לאחר מכן יש להשאירו במצב הפוך למשך יום או יומיים ולדרוך עליו, היות והדריכה עצמה, גורמת. הסרת אבק משטיחים, הינה פעולה חשובה היות והדריכה דוחקת החוצה את האבק והחול מהשטיח. בדרך זו, הסיבים אינם נשחקים והבלאי בהם לא יהיה מואץ.

גם שואב האבק חשוב ואין להשתמש בשואבי אבק שהם חזקים מדי, כי אם בשואבי אבק ביתיים, היות ושואבי אבק חזקים, שוחקים את סיבי השטיח. מומלץ לא לחבוט בשטיח או לנער אותו, באמצעות תפיסה בקצותיו, היות וניעור זה עשוי להסב לו נזק והמטרה היא להסיר את האבק והחול ממנו. חבטה בשטיחים, רק גורמת לסדקים קטנים בשטיח מה שיגרום לקרעים בגב השטיח ולפרימת הסיבים.

שימוש נכון עם שואב האבק לשטיחים

למרות שכל אחד מאתנו מחזיק שואב אבק בביתו, לא כולנו יודעים כיצד להשתמש בו נכון. יש לדעת כיצד לבצע נכון הסרת אבק משטיחים. יש לעבוד נכון עם כל כלי העזר של שואב האבק, כאשר כל ראש של מוט שואב האבק, יתאים לשטיחים, לריפודים ולמקומות שונים כגון פנלים שקשה להגיע אליהם רק באמצעות ראש שואב אבק המתאים למקומות צרים אלה. כאשר שואבים את האבק מהשטיחים, יש להימנע משאיבת הפרנזים והקנטים של השטיח, במיוחד אם השטיח הינו יקר, כי הסיבים עשויים להיתפס במברשת המחוברת לשואב האבק.

האם קיימים הבדלים בין שואבי האבק?

ישנם הבדלים בין שואבי האבק, אשר מיועדים לפעולה העיקרית של הסרת אבק משטיחים. ניתן למצוא שני סוגי שאיבה עיקריים- השאיבה הישירה כאשר פעולת השאיבה יונקת את האוויר, מעבירה סינון במכשיר והמכשיר פולט את האוויר הנקי החוצה. שואבי אבק מסוג זה, אוגרים את הלכלוך שאספו בשקית או מסנן הנמצאים בשואב עצמו. השאיבה השנייה הינה שאיבה ציקלונית- כאשר שואב האבק מגיע ללא שקית או מסנן. שואב ציקלוני למעשה, מעביר את האוויר בסינון ושואב אותו בחוזקה לתוך המכשיר. תהליך הסינון מתבצע באמצעות שיטת הצנטריפוגה והכוונה היא סיבוב עוצמתי וחזק, מה שגורם ללכלוך להיפרד מהאוויר. הלכלוך נשאר במכשיר והאוויר הנקי ייפלט החוצה. יש למצוא שואב אבק אשר ישרת אתכם היטב ויתאים לניקוי קבוע של השטיחים והריפודים בביתכם.

ניקוי השטיח באופן יסודי מאבק וקרדית האבק

על מנת להיות בטוחים כי למרות שביצעתם הסרת אבק משטיחים השטיח יהיה נקי גם מקרדית האבק ומחיידקים רבים שנאספים בו למרות התחזוקה השוטפת, באותו הניקוי היסודי, ינוקו כתמים שנמצאו בשטיח והוא יוחזר אליכם נקי, ממש כשם שרכשתם אותו ביום הראשון. יש לבחור בחברה מקצועית לניקוי שטיחים כמו חברת care carpet אשר קיימת שנים רבות ומשרתת מאות לקוחות ברחבי הארץ. לחברה מפעל מיוחד המנקה שטיחים בעבודת יד ומתקן אותם באמצעות תיקון אמנותי. החברה אחראית על ניקוי השטיחים ועל תיקון שטיחים שהיא מבצעת בהם.

כתמים נוספים שחייבים להסיר משטיחים