תיקון שטיחים

שטיחן זה מקצוע אך הוא אינו כה נפוץ, יש מעט שטיחנים בארץ והם מתמחים עם תיקון שטיחים במיוחד כאשר מדובר על תיקון אמנותי. ישנם שטיחים יקרים כגון שטיחים פרסים או סיניים, אפגאניים ועוד. שטיחים אלה הם יקרים וככל שיהיו עתיקים יותר, כך מחירם עולה. אם יש לכם שטיח יקר מאחד השטיחים שהוזכרו במאמר, יש להבין כי לא זורקים שטיח שנקרע, כי אם יש לשלוח אותו למומחה בתיקון של שטיחים בעבודת יד. ישנם שטיחים אשר עוברים במשפחה מדור לדור ולכן חשוב לתחזק אותם ולבדוק אם חלילה יש בהם חור שברגע שתבחינו בו, יש מיד לשלוח אותו למי שמתמחה עם תיקון של שטיחים יקרים.

תהליך השיקום של השטיח, מתחיל עם ניקיונו המקצועי. יש לנער ולהשרות את השטיח במים יחד עם חומר ניקוי עדין. יש להבריש ולשטוף במים קרים. היום בחברות המתמחות בשיקום ותיקון של שטיחים , ישנם חדרי ייבוש שנשלטים ע”י מחשב. ייבוש זה, אינו מתאים לכל סוגי השטיחים וכאן, רק בעלי מקצוע יוכלו לומר לכם אם זו השיטה של ניקוי השטיח שלכם או שעל פי סוגו יש לנקוט בשיטת ניקוי אחרת לפני ניקוי שטיחים. לאחר שהשטיח כבר נקי, יש לבצע בו תהליך שנקרא “אשפרה”, היות ולאחר הניקוי הוא הופך להיות רך מדי השטיחן, יוסיף לו דבק מיוחד שהוא עמילני, אשר מחזיר לו את קשיותו.

תיקון שטיחים על פי סוגיהם

יש לציין, כי ניקוי שטיחים מתבצע בהתאם למצבו של השטיח והבלאי שלו. לעיתים יידרש תיקון על אמרות השטיח {השוליים שלו} או שיש להחליף חוטים זהים שיהיו בגוון מתאים. אם יש לכם שטיח מזוג יקר אם פרסי או אם סיני, חפשו את מי שמתמחה בשטיחים מסוג זה. יש לדעת, כי תיקון אמנותי של שטיחים, יכול להיות גם כהשלמה של חלקים חסרים, מעברי צבע שיש לתקן, אריגה מחדש של חלקים מסוימים בשטיח ועוד.

יש לציין כי בגלל שאין הרבה שטיחנים בארץ, תיקון שטיחים אמנותיים הינו שירות יקר, היות והוא אף מורכב. שירות זה, מיועד לבעלי שטיחים יקרים במיוחד, היות וחבל לתקן שטיח פשוט שמחיר התיקון יהיה יותר מאשר עלות של שטיח חדש שהוא מהסוג הפשוט יותר.

הזמנת שטיחן והצעת מחיר לתיקן השטיח

תמיד כדאי לקבל ייעוץ והצעת מחיר, לאחר ששטחן יבדוק את סוג השטיח ומה יש לתקן בו. תיקון שטיחים הינו תהליך מורכב ומדויק וזו אמנות לשמה. זו הסיבה שיש לבחור בחברה שמעסיקה שטיחן מומחה כמו חברת ניקוי ותיקון שטיחים ,Care Carpet העוסקת בניקוי ותיקון מקצועי של שטיחים. החברה מעניקה שירות בכל מרכז הארץ, עובדת עם חומרים מיובאים ומשקמת את כל סוגי השטיחים. ניתן למצוא בחברה מחלקה מיוחדת להשריה ויבוש שטיחים. נשמח לייעץ להגיע להצעת מחיר ולספק עבורכם את השירות המקצועי והאמין של חברתנו.