ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי

שאגי הינו סוג של שטיח עבה ויש לתחזק אותו באופן כזה שיוכל להמשיך להיראות יפה, אסטטי והחשוב ביותר הוא היגייני ונקי. יש לבצע ניקוי שטיחי שאגי באופן מקצועי אחת לשלוש שנים, אך תחזוקה שוטפת יש לבצע בו בשל השיער הצפוף ששטיחים אלה מאופיינים בו. יש לנער את השטיחים אחת לשבוע ובמיוחד אם אתם מחזיקים בביתכם חיות מחמד, או שיש לכם ילדים קטנים, ניקוי תכוף יהיה הפתרון היעיל לתחזוקה שוטפת ונכונה של שטיחים מסוג שאגי. יש להניח את השטיח על מעקה או על משטח שטוח, כך שתוכלו לחבוט בו באמצעות מחבט שטיחים. פעולה זו, תסיר למעשה, פירורי אוכל, חול אבק שהצטברו בשטיח.

השאירו את השטיח בשמש, היות וחומה הטבעי של השמש, מסייע לקטול חיידקים זעירים שאוהבים לשהות בסביבה הביתית ובמיוחד בין הסיבים החמים של השטיחים. לאחר שהנחתם אותו על הרצפה לאחר האיבוק, יש להקפיד שהשטיח יהיה עם הפנים מטה ולשאוב אותו באופן יסודי. הפעולה, תנקה את המשטח הבסיסי של השטיח שמיוצר לרוב מכותנה.

כיצד מנקים נוזלים וכתמים משטיחי שאגי?

ברגע שחלילה נשפך נוזל כמו שתייה, או רוטב של אוכל, יש מיד לטפל בבעיה. יש ליטול נייר ופג ולהספיג מיד את הנוזל בשטיח. יש לטפוח קלות ובשום אופן לא לשפשף, השפשוף, רק יחדיר את הנוזל לשטיח ויגדיל את הנזק. אם מדובר על ניקוי שטיח שאגי לבן, יש להשתמש עם חומרי הלבנה עדינים שיוכלו להסיר לחלוטין את הכתמים. למשל אם מדובר על חומרים שמנוניים, נסו סבון כלים ומים. יש להשתמש בכתמים עקשניים באמצעות חומץ, מי חמצן או מלבין מדולל. יש לבדוק לפני את חומר הניקוי באחת מהפינות המוסתרות של השטיח, כך שתהיו בטוחים כי החומר לא יגרום לו נזק.

היות ומדובר באריג עמוק, יש לבצע את העבודה של ניקוי שטיח שאגי באופן יסודי. יש להימנע מחביטה בשטיח באמצעות ראש השואב, היות ופעולה זו, עשויה לתלוש את סיבי השטיח. הטיפול והתחזוקה בשטיחי שאגי היא מאסיבית ותכופה יותר, היות ומדובר על שטיח שעיר ויפה מצד אחד, אך מצד שני הוא מושך אליו הרבה לכלוך, חיידקים וקרדית אבק.

טיפולים כגון ניקוי מקצועי בשטיחי שאגי

ישנם טיפולים נוספים שיש לבצע בשטיחי שאגי, אך כדאי כי ניקוי שטיח שאגי יתבצע אחת לשנה או שנתיים אצל חברה מקצועית. יש לנקות את השטיח בקיטור אחת לשנה וכן לבצע חפיפה באמצעות שמפו יבש וקרצוף באמצעות שואב אבק. אנשים רבים נוטים לשלוח את השטיחים שלהם בסוף הקיץ לניקוי מקצועי, כך שבחורף הם יחזרו נקיים ויחממו את הבית ויעניקו לו מראה מיוחד וביתי. חברת Care Carpe הינה חברה וותיקה המנקה את כל סוגי השטיחים ומעניקה שירות ללקוחות בכל אזורי מרכז הארץ. לחברה מכונות ייעודיות וחומרי ניקוי מקצועיים לכל סוגי השטיחים. לחברה מחלקה מיוחדת של תיקון אמנותי לשטיחים, ניקוי מיוחד בהשריה וחדרי ייבוש לטיפול מורכב של שטיחים יוקרתיים. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

רוצים לקרוא עוד על ניקוי שטיחים מקצועי? בקרו בעמוד ניקוי שטיחים.

השאר תגובה

Your email address will not be published.